top of page

IT
Security

Napjaink egyik legégetÅ‘bb kérdése, problémája az IT biztonság. A cég és intézmény vezetÅ‘k többsége meg van gyÅ‘zÅ‘dve arról, hogy az a pénz, amit évrÅ‘l évre az IT fejlesztésre költenek, elégséges feltétele annak, hogy alkalmazási környezeteik, adataik, adatbázisaik biztonságban legyenek. Az elköltött összeg hamis biztonságérzetet nyújt. Ennek a hamis biztonságérzetnek a következménye a rendszer védelmi szintjének folyamatos csökkenése.

​

Célunk: segítséged nyújtani a károk megelÅ‘zéséhez, rávilágítani a rendszer hiányosságaira, a lehetÅ‘ legmagasabb szintű védelmet adni, nem elfeledtetve, a rosszfiúk mindig elÅ‘ttünk járnak.

​

Különösen nagy kihívást jelentenek a “zárt” rendszerekbe behurcolt, telepített saját eszközök (BYOD) alkalmazása. Ezek az eszközök többnyire semmilyen vagy nem megfelelÅ‘ védelmi eszközökkel vannak felvértezve, ami szintén hamis biztonságérzetet kelt. JellemzÅ‘en, egy-egy ilyen eszközrÅ‘l, e-mail útján vagy letöltésekkel kerülnek kártevÅ‘k elÅ‘ször a saját eszközre, majd onnan a csatlakozáskor a vállalati, intézményi rendszerekbe.

 

Az így bekerült malware vagy ransomware különösen nagy kárt okozhat, mivel ezek nem csak átveszik az informatikai rendszerek feletti irányítást, hanem megsemmisítik a mentéseket, mentési rendszereket, az adatokat kriptográfiai módszerekkel elérhetetlenné teszik. Az így elérhetetlenné tett adatokat váltságdíj fejében esetleg visszaállítják.

​

Egy lehetÅ‘ség lehet a váltságdíj kifizetése, de ez nem a legjobb gondolat. Nem a legjobb gondolat, mivel tovább fűti a támadókat és a könnyű kereset reményében újabb támadásokat hajtanak végre. Továbbá az sem elhanyagolható tény, hogy az esetek többségében a támadók a megszerzett váltságdíj ellenében nem végzik el az adatok visszaállítását. Az esetek 75 %-ra jellemzÅ‘, hogy a váltságdíj kifizetése felesleges pénz kidobás volt.

​

Nem elhanyagolható tény, hogy a teljes adatvesztést elszenvedÅ‘ cégek nem képesek kiheverni a veszteségbÅ‘l adódó anyagi károkat, és átlagosan 9 hónapon belül tönkremennek.

​

Munkánkkal, szolgáltatásainkkal döntéshozói, vezetÅ‘i szintet segítjük, hogy  milyen módon kerülhetÅ‘ el egy rosszindulatú támadás, az informatikai személyzetnek pedig segítséget kívánunk nyújtani a sérülékenységek felderítésében, megszüntetésében.  Ki kell hangsúlyozni, hogy itt a behatolások, a károkozások minimalizálására vállalkozunk, mivel tökéletes védelem nem létezik. Sajnálatos, de a bűnözÅ‘k mindig egy lépéssel az IT szakemberek elÅ‘tt járnak.

Szolgáltatásunk egyaránt képes lefedni a mikro-és KKV szektoron át a nagyvállalati, önkormányzati és állami szféráig bármilyen környezetet.

Kapcsolat

IT Manufaktúra Korlátolt FelelÅ‘sségű Társaság

11-09-017687 Vezetve a Komárom - Esztergom Megyei Cégbíróságnál.

 

Adószám: 23017100-2-11 ļ Közösségi adószám: HU23017100

 

Cím: 2800 Tatabánya, Dózsa György út 2. -1/6.

​

Telefon: +36 30 982 9960                            e-mail: info@itmanufaktura.com

© 2023 by IT Manufaktúra Kft.

bottom of page